Dzisiaj jest środa, 26 października 2016 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Szyderstwo z innych i siebie oczyszcza umysł. "

ZAPRASZAMY NA WYJAZD DO TEATRU W CIESZYNIE

Zapraszamy na autokarowy wyjazd do Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie na spektakl pt. „Gość oczekiwany”. Fascynująca i pouczająca treść tej sztuki sprawia, ze przedstawienie cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Warsztaty profilaktyczne dla gimnazjalistów

W dniu 17 października 2016r. uczniowie najstarszych klas naszego Gimnazjum wzięli udział w warsztatach profilaktycznych. Zajęcia te prowadzone były przez koordynatora z Fundacji Zapobiegania i Resocjalizacji Uzależnień Nadzieja w Bielsku-Białej.

Jarmark Świętojański

23.10.2016 roku odbył się w Kętach VI Jarmark Świętojański, na który pan Krzysztof Jan Klęczar, burmistrz Gminy Kęty, zaprosił poczet sztandarowy Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nowej Wsi.

NASZA MAMA CZARODZIEJKA

Najukochańsze na świecie są mamy, ale to przecież wszyscy wiedzą. Przedstawiciele klas I gimnazjum: Emilia Zątek, Emilia Rusin i Sylwia Grabska na drugim spotkaniu z klasą I szkoły podstawowej zaprezentowały fragment „NASZEJ MAMY CZARODZIEJKI” Joanny Papuzińskiej.

NO PROMIL – NO PROBLEM

Każdy z nas powinien zastanowić się nad pojęciem odpowiedzialności. Nasza szkoła uczestniczy w kampanii społecznej NO PROMIL – NO PROBLEM, która „jest realizowana, aby uchronić ludzi przed śmiercią, kalectwem lub więzieniem.

"Artystą Być... 2016" - to już znamy – relacja ze szkolnych przesłuchań

Gdy pojawia się nazwa tego konkursu, to już doskonale wiemy, że to właśnie czas dla szkolnych artystów.

  • ZAPRASZAMY NA WYJAZD DO TEATRU W CIESZYNIE

  • Warsztaty profilaktyczne dla gimnazjalistów

  • Jarmark Świętojański

  • NASZA MAMA CZARODZIEJKA

  • NO PROMIL – NO PROBLEM

  • "Artystą Być... 2016" - to już znamy – relacja ze szkolnych przesłuchań

„Jesienna ikebana”

Dobiegł końca pierwszy konkurs Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej.

 

Każda klasa (I – VI) miała za zadanie do końca października wykonać jedną ikebanę z przeróżnych jesiennych materiałów przyrodniczych (kwiaty, trawy, liście, łodygi, kasztany, owoce), która zadziwi swoją oryginalnością i pomysłowością.

 

Wszystkie klasy Szkoły Podstawowej wywiązały się z powyższego zadania.

 

W dniu 30 października 2012 r. komisja w składzie: p. Dorota Gwiazdoń, p. Bogusława Szczupak, p. Agata Szpila, p. Barbara Ba-Gawęda, p. Karolina Weźranowska, p. Małgorzata Kasperek oceniła prace, które wpłynęły do opiekunów SU. Podczas oceny prac uwzględniano:

  • różnorodność wykorzystanych materiałów,

  • kompozycje,

  • kolorystykę ( dobór kolorów jesiennych ),

  • estetykę wykonania.

 

Komisja miała bardzo trudny orzech do zgryzienia, ponieważ wszystkie prace były wykonane zgodnie z przyjętymi kryteriami. Nie można było wybrać pracy, która wyróżniałaby się szczególnie z pośród innych, dlatego też wszystkie prace oceniono na maksymalną ilość punktów.

 

Małgorzata Kasperek / Karolina Weźranowska