Dzisiaj jest wtorek, 23 września 2014 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Nie trać czasu z kimś, kto nie ma go, aby go spędzać z tobą. "

Mamy nowy Samorząd Uczniowski!

12 września odbyło się pierwsze zebranie SU Szkoły Podstawowej, na którym wybrano Zarząd oraz członków poszczególnych sekcji.

ZBIÓRKA KSIĄŻEK I MAKULATURY

Zbiórka książek i makulatury.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

18 września uczniowie klas pierwszych SP wzięli udział w spotkaniu z młodszym aspirantem, panem Dariuszem Surmą.

Po raz pierwszy na basenie

W piątek rozpoczęły się zajęcia na basenie dla klas I-III Szkoły Podstawowej, na które z niecierpliwością czekały wszystkie dzieci. Wśród nich były też oczywiście i te najmłodsze.

Turniej Piłki Siatkowej Par

W sobotę 13 września na hali OSiR w Kętach od godzin porannych do późnego popołudnia Zarząd Klubu UMKS Kęczanin zorganizował dla społeczności gminnej i nie tylko Turniej Piłki Siatkowej Par.

V edycja Turnieju Premiera

10 września 2014 r. w godzinach dopołudniowych na orliku w Nowej Wsi rozegrano pierwszą eliminację Turnieju Orlikowego o Puchar Premiera Tuska w kategorii chłopców starszych (rocznik 2001-2002 z regulaminowym uwarunkowaniem: w każdej z drużyn mogło wystąpić tylko 3 zawodników grających w klubach ...

  • Mamy nowy Samorząd Uczniowski!

  • ZBIÓRKA KSIĄŻEK I MAKULATURY

  • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

  • Po raz pierwszy na basenie

  • Turniej Piłki Siatkowej Par

  • V edycja Turnieju Premiera

„Jesienna ikebana”

Dobiegł końca pierwszy konkurs Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej.

 

Każda klasa (I – VI) miała za zadanie do końca października wykonać jedną ikebanę z przeróżnych jesiennych materiałów przyrodniczych (kwiaty, trawy, liście, łodygi, kasztany, owoce), która zadziwi swoją oryginalnością i pomysłowością.

 

Wszystkie klasy Szkoły Podstawowej wywiązały się z powyższego zadania.

 

W dniu 30 października 2012 r. komisja w składzie: p. Dorota Gwiazdoń, p. Bogusława Szczupak, p. Agata Szpila, p. Barbara Ba-Gawęda, p. Karolina Weźranowska, p. Małgorzata Kasperek oceniła prace, które wpłynęły do opiekunów SU. Podczas oceny prac uwzględniano:

  • różnorodność wykorzystanych materiałów,

  • kompozycje,

  • kolorystykę ( dobór kolorów jesiennych ),

  • estetykę wykonania.

 

Komisja miała bardzo trudny orzech do zgryzienia, ponieważ wszystkie prace były wykonane zgodnie z przyjętymi kryteriami. Nie można było wybrać pracy, która wyróżniałaby się szczególnie z pośród innych, dlatego też wszystkie prace oceniono na maksymalną ilość punktów.

 

Małgorzata Kasperek / Karolina Weźranowska