Dzisiaj jest piątek, 28 listopada 2014 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Krople w oku niezmierzone tak zimno, kiedy Cię nie ma... "

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnej edycji Świątecznej Zbiórki Żywności, którą organizuje nasza szkoła w porozumieniu z Bankiem Żywności w Krakowie.

Próbny sprawdzian szóstoklasisty

Z dużym wyprzedzeniem nasi szóstoklasiści pisali próbny sprawdzian, aby jak najszybciej otrzymać informację zwrotną: w czym jeszcze niedomagają, co muszą doskonalić, czego w ogóle nie umieją.

Zapraszamy na „Spotkanie z folklorem”

Serdecznie zapraszamy uczniów klas I-VI na „Spotkanie z folklorem” zorganizowane z okazji „Roku Oskara Kolberga”, które odbędzie się 2 grudnia 2014 roku (wtorek) o godz. 11.55 (5 lekcja) w sali gimnastycznej.

Gminne Zawody Szachowe

Dzisiaj, 26 XI w Bulowicach rozegrane zostały Gminne Zawody Szachowe, w których uczestniczyła nasza szkoła w składzie: D. Gasidło, S. Bryzek i Ł. Talar.

Kolejna przerwa muzyczna

W miniony poniedziałek klasa IIIa Gimnazjum prezentowała na sali gimnastycznej swój repertuar muzyczny.

Klasy czwarte SP pojechały do kina

26 listopada klasy czwarte po raz pierwszy uczestniczyły w Domu Kultury w Kętach, w ramach projektu Kino Szkoła, w prelekcji z cyklu „Filmowe drogowskazy” na temat: „Mogę na Ciebie liczyć!”

  • ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

  • Próbny sprawdzian szóstoklasisty

  • Zapraszamy na „Spotkanie z folklorem”

  • Gminne Zawody Szachowe

  • Kolejna przerwa muzyczna

  • Klasy czwarte SP pojechały do kina

„Jesienna ikebana”

Dobiegł końca pierwszy konkurs Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej.

 

Każda klasa (I – VI) miała za zadanie do końca października wykonać jedną ikebanę z przeróżnych jesiennych materiałów przyrodniczych (kwiaty, trawy, liście, łodygi, kasztany, owoce), która zadziwi swoją oryginalnością i pomysłowością.

 

Wszystkie klasy Szkoły Podstawowej wywiązały się z powyższego zadania.

 

W dniu 30 października 2012 r. komisja w składzie: p. Dorota Gwiazdoń, p. Bogusława Szczupak, p. Agata Szpila, p. Barbara Ba-Gawęda, p. Karolina Weźranowska, p. Małgorzata Kasperek oceniła prace, które wpłynęły do opiekunów SU. Podczas oceny prac uwzględniano:

  • różnorodność wykorzystanych materiałów,

  • kompozycje,

  • kolorystykę ( dobór kolorów jesiennych ),

  • estetykę wykonania.

 

Komisja miała bardzo trudny orzech do zgryzienia, ponieważ wszystkie prace były wykonane zgodnie z przyjętymi kryteriami. Nie można było wybrać pracy, która wyróżniałaby się szczególnie z pośród innych, dlatego też wszystkie prace oceniono na maksymalną ilość punktów.

 

Małgorzata Kasperek / Karolina Weźranowska