Dzisiaj jest poniedziałek, 08 lutego 2016 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Lepiej być o trzy godziny za wcześnie niż o minutę za późno. "

Konkurs z okazji Dnia Świętego Walentego

Samorząd Uczniowski Gimnazjum ogłasza konkurs z okazji Święta Zakochanych na wiersz lub piosenkę o tematyce miłosnej.

Klasy trzecie SP na filmie pt. "Trudne emocje – złość i zazdrość"

Klasy trzecie SP po raz kolejny uczestniczyły w Interdyscyplinarnym Programie Edukacji Medialnej o tematyce "Trudne emocje – złość i zazdrość".  

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

27 stycznia 1945 r. został wyzwolony obóz koncentracyjny Auschwitz – Birkenau. Rocznice oswobodzenia więźniów położonego w pobliżu naszej wsi miejsca zagłady połączono z obchodami uroczystości upamiętniającymi ofiary holokaustu.

ZAJĘCIA Z MATEMATYKI

W każdy wtorek organizowane są zajęcia matematyczne dla uczniów klas V Szkoły Podstawowej. Wszyscy chętnie bierzemy w nich udział.

„CZYŃ DOBRO CIERPIĄCYM”

Dzieci z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nowej Wsi działające w Samorządzie Uczniowskim, wspólnie p. Katarzyną Kajor-Suwałą (opiekunką Samorządu) z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz zbliżającego się Dnia Chorego postanowiły odwiedzić podopiecznych Śląskiego Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilita...

Łowcy Tajemnic na Zimowisku Hufca ZHP Kęty

Aż cztery osoby z naszej nowowiejskiej drużyny wzięły udział w tegorocznym harcerskim Zimowisku Hufca ZHP Kęty w Soblówce.

  • Konkurs z okazji Dnia Świętego Walentego

  • Klasy trzecie SP na filmie pt. "Trudne emocje – złość i zazdrość"

  • Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

  • ZAJĘCIA Z MATEMATYKI

  • „CZYŃ DOBRO CIERPIĄCYM”

  • Łowcy Tajemnic na Zimowisku Hufca ZHP Kęty

„Jesienna ikebana”

Dobiegł końca pierwszy konkurs Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej.

 

Każda klasa (I – VI) miała za zadanie do końca października wykonać jedną ikebanę z przeróżnych jesiennych materiałów przyrodniczych (kwiaty, trawy, liście, łodygi, kasztany, owoce), która zadziwi swoją oryginalnością i pomysłowością.

 

Wszystkie klasy Szkoły Podstawowej wywiązały się z powyższego zadania.

 

W dniu 30 października 2012 r. komisja w składzie: p. Dorota Gwiazdoń, p. Bogusława Szczupak, p. Agata Szpila, p. Barbara Ba-Gawęda, p. Karolina Weźranowska, p. Małgorzata Kasperek oceniła prace, które wpłynęły do opiekunów SU. Podczas oceny prac uwzględniano:

  • różnorodność wykorzystanych materiałów,

  • kompozycje,

  • kolorystykę ( dobór kolorów jesiennych ),

  • estetykę wykonania.

 

Komisja miała bardzo trudny orzech do zgryzienia, ponieważ wszystkie prace były wykonane zgodnie z przyjętymi kryteriami. Nie można było wybrać pracy, która wyróżniałaby się szczególnie z pośród innych, dlatego też wszystkie prace oceniono na maksymalną ilość punktów.

 

Małgorzata Kasperek / Karolina Weźranowska