Dzisiaj jest wtorek, 21 kwietnia 2015 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Nigdy nie wiemy, co jest, a co nie jest twórczością. "

Dzień Pamięci o Holokauście

List Ministra Edukacji Narodowej, Pani Joanny Kluzik-Rostkowskiej, dotyczący Dnia Pamięci o Holokauście i przeciwdziałaniu zbrodniom przeciwko ludzkości, który obchodzony jest 19 kwietnia - w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Projekt edukacyjny za nami!

Wszyscy uczniowie w drugiej klasie gimnazjum mają obowiązek wziąć udział w projekcie edukacyjnym.

Otwarte dyktando „ojczysty-polski-mój” 2015

Uczniowie naszego Zespołu 14 kwietnia 2015r. wzięli udział w otwartym dyktandzie w ramach projektu „ojczysty-polski-mój” 2015.

Wycieczka do Żywca

Program wymiany polsko-holenderskiej na środę zakładał wizytę w Muzeum Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu.

"Wiosna wokół nas" - konkurs fotograficzny

"Wiosna wokół nas". Tematyka zdjęć: polska wiosna i barwy wiosny.

Z wizytą w Krakowie

We wtorek, 14 kwietnia grupa polsko-holenderska udała się na wycieczkę do Krakowa, pięknego polskiego miasta z bogatą historią w tle.

  • Dzień Pamięci o Holokauście

  • Projekt edukacyjny za nami!

  • Otwarte dyktando „ojczysty-polski-mój” 2015

  • Wycieczka do Żywca

  • "Wiosna wokół nas" - konkurs fotograficzny

  • Z wizytą w Krakowie

„Jesienna ikebana”

Dobiegł końca pierwszy konkurs Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej.

 

Każda klasa (I – VI) miała za zadanie do końca października wykonać jedną ikebanę z przeróżnych jesiennych materiałów przyrodniczych (kwiaty, trawy, liście, łodygi, kasztany, owoce), która zadziwi swoją oryginalnością i pomysłowością.

 

Wszystkie klasy Szkoły Podstawowej wywiązały się z powyższego zadania.

 

W dniu 30 października 2012 r. komisja w składzie: p. Dorota Gwiazdoń, p. Bogusława Szczupak, p. Agata Szpila, p. Barbara Ba-Gawęda, p. Karolina Weźranowska, p. Małgorzata Kasperek oceniła prace, które wpłynęły do opiekunów SU. Podczas oceny prac uwzględniano:

  • różnorodność wykorzystanych materiałów,

  • kompozycje,

  • kolorystykę ( dobór kolorów jesiennych ),

  • estetykę wykonania.

 

Komisja miała bardzo trudny orzech do zgryzienia, ponieważ wszystkie prace były wykonane zgodnie z przyjętymi kryteriami. Nie można było wybrać pracy, która wyróżniałaby się szczególnie z pośród innych, dlatego też wszystkie prace oceniono na maksymalną ilość punktów.

 

Małgorzata Kasperek / Karolina Weźranowska