Dzisiaj jest piątek, 29 kwietnia 2016 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Przyjaźń jest subtelną rozkoszą szlachetnych dusz. "

Lekcja muzealna

27 kwietnia uczniowie klasy Via uczestniczyli w lekcji muzealnej w Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach, którą poprowadził dr Andrzej Małysa. Tematem spotkania były Kęty w czasie II wojny światowej.

Podsumowanie Ogólnopolskiej Olimpiady dla klas I-III "Olimpusek"

W tym roku do Ogólnopolskiej Olimpiady Olimpusek – Język angielski i Olimpusek – Edukacja wczesnoszkolna przystąpiło 13 uczniów klas trzecich.

KONKURS PRZYRODNICZO-ŁOWIECKI

10 uczniów z klas piątych SP wzięło udział w III Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczo-Łowieckim, który odbył się w Szkole Podstawowej w Malcu w dniu 26 kwietnia 2016 r.

LEKCJA SAMORZĄDOWA W URZĘDZIE MARSZAŁKOWSKIM

Środa była dniem wizyty naszej młodzieży w krakowskim Urzędzie Marszałkowskim, w którym wzięliśmy udział w lekcji samorządowej dotyczącej województwa małopolskiego.

XIV Festiwal piłki siatkowej "Kopernik"

W środę 27 kwietnia na hali OSiR w Kętach odbył się XIV Festiwal piłki siatkowej dziewcząt szkół gimnazjalnych, w którym wśród 20 ekip znalazły się  również nasze uczennice.

Wyjazd gimnazjalistów do teatru Banialuka

Lepsza w kwietniu jedna chwilka, niż w jesieni całe grudnie. Adam Mickiewicz

  • Lekcja muzealna

  • Podsumowanie Ogólnopolskiej Olimpiady dla klas I-III "Olimpusek"

  • KONKURS PRZYRODNICZO-ŁOWIECKI

  • LEKCJA SAMORZĄDOWA W URZĘDZIE MARSZAŁKOWSKIM

  • XIV Festiwal piłki siatkowej "Kopernik"

  • Wyjazd gimnazjalistów do teatru Banialuka

Ciekawe spotkanie w bibliotece…

Uczennice klas piątych w czwartek (18 kwietnia) wraz z p. Beatą Dwornik wybrały się do biblioteki w Nowej Wsi na bardzo ciekawe zajęcia, które zostały przeprowadzone przez p. bibliotekarkę Justynę Motykę.

 

"Usiądź na moim miejscu” - spotkanie, dzięki któremu dziewczęta mogły w praktyce przekonać się, jakich trudności doświadczają osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnością przy korzystaniu z komputera i Internetu. Zajęcia zostały urozmaicone symulacjami: braku słuchu, ograniczonych zdolności motorycznych i symulacją braku wzroku. Pani Justyna zwracała uwagę na szczególne problemy życia codziennego osób dotkniętych chorobą stwardnienia rozsianego.

 

Program powstał w oparciu o scenariusz przygotowany przez Fundację Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo i nawiązywał do minionej akcji Tydzień z Internetem 2013 r.

 

To spotkanie w bibliotece na pewno zostanie jeszcze długo w pamięci uczennic.

Beata Dwornik