Dzisiaj jest środa, 17 września 2014 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Anioł nigdy nie upada. Diabeł upada tak nisko, że nigdy się nie podniesie. Człowiek upada i powstaje. "

Po raz pierwszy na basenie

W piątek rozpoczęły się zajęcia na basenie dla klas I-III Szkoły Podstawowej, na które z niecierpliwością czekały wszystkie dzieci. Wśród nich były też oczywiście i te najmłodsze.

Turniej Piłki Siatkowej Par

W sobotę 13 września na hali OSiR w Kętach od godzin porannych do późnego popołudnia Zarząd Klubu UMKS Kęczanin zorganizował dla społeczności gminnej i nie tylko Turniej Piłki Siatkowej Par.

V edycja Turnieju Premiera

10 września 2014 r. w godzinach dopołudniowych na orliku w Nowej Wsi rozegrano pierwszą eliminację Turnieju Orlikowego o Puchar Premiera Tuska w kategorii chłopców starszych (rocznik 2001-2002 z regulaminowym uwarunkowaniem: w każdej z drużyn mogło wystąpić tylko 3 zawodników grających w klubach ...

Piąta edycja Festiwalu „Wieś Pełna Skarbów”

Podczas piątej edycji Festiwalu „Wieś Pełna Skarbów”, który odbędzie się 20 września 2014 roku odbędzie się promocja publikacji „Opowieści z Doliny Soły”.

Piłkarska mini liga pod patronatem Dyrektora ZSG

W drugiej połowie sierpnia rozegrano, pod Patronatem Dyrektora Zespołu Szkolno Gimnazjalnego w Nowej Wsi, Pana Grzegorza Żaka, Piłkarską Mini Ligę dla Najmłodszych (dzieci z klas I-III oraz w wieku przedszkolnym).

PIłki nożne za udział w turnieju Coca - Cola Cup

Dzisiaj (11 września) bardzo miłą niespodzianką dla naszej szkoły okazała się przesyłka od organizatorów turnieju Coca - Cola Cup, bowiem zaplecze sportowe szkoły wzbogaciło się o dwie piłki nożne firmy Adidas.

  • Po raz pierwszy na basenie

  • Turniej Piłki Siatkowej Par

  • V edycja Turnieju Premiera

  • Piąta edycja Festiwalu „Wieś Pełna Skarbów”

  • Piłkarska mini liga pod patronatem Dyrektora ZSG

  • PIłki nożne za udział w turnieju Coca - Cola Cup

Ciekawe spotkanie w bibliotece…

Uczennice klas piątych w czwartek (18 kwietnia) wraz z p. Beatą Dwornik wybrały się do biblioteki w Nowej Wsi na bardzo ciekawe zajęcia, które zostały przeprowadzone przez p. bibliotekarkę Justynę Motykę.

 

"Usiądź na moim miejscu” - spotkanie, dzięki któremu dziewczęta mogły w praktyce przekonać się, jakich trudności doświadczają osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnością przy korzystaniu z komputera i Internetu. Zajęcia zostały urozmaicone symulacjami: braku słuchu, ograniczonych zdolności motorycznych i symulacją braku wzroku. Pani Justyna zwracała uwagę na szczególne problemy życia codziennego osób dotkniętych chorobą stwardnienia rozsianego.

 

Program powstał w oparciu o scenariusz przygotowany przez Fundację Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo i nawiązywał do minionej akcji Tydzień z Internetem 2013 r.

 

To spotkanie w bibliotece na pewno zostanie jeszcze długo w pamięci uczennic.

Beata Dwornik