Dzisiaj jest poniedziałek, 30 marca 2015 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "..Twoje palce niebo nachylają do mych rąk. "

"Bohaterowie złotych bajek"

Piątek był  deszczowym dniem, ale na sali gimnastycznej naszej szkoły atmosfera była wiosenna, gorąca i bardzo sympatyczna. Samorząd Uczniowski Gimnazjum przygotował wielką galę pt. "Bohater złotej bajki".

Wyjście do kina na film pt: „Bóg nie umarł”

W piątek, 27 marca uczniowie klas trzecich gimnazjum udali się do kina w Domu Kultury w Kętach na najgłośniejszy film religijny ostatnich lat pt: „Bóg nie umarł”.

Konkurs na temat 25-lecia powstania "Solidarności"

W minioną środę w szkole w Wadowicach rozegrany został powiatowy konkurs na temat 25-lecia powstania "Solidarności", związku, który walczył z systemem komunistycznym w Polsce w latach 80-tych.

Kinder+Sport 2015

W sobotę 28 marca na hali sportowej Gimnazjum w Andrychowie swoje zmagania sportowe rozpoczęły dziewczęta ze szkoły podstawowej z klas V i VI w ramach imprezy Kinder+Sport 2015.

Dziesiąta kolejka Ligi Gimnazjalnej

I już dziesiąta kolejka Ligi Gimnazjalnej.

Rekrutacja do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum

23 marca 2015 r. (poniedziałek) rozpoczęłą się rekrutacja kandydatów do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum na rok szkolny 2015/2016.

  • "Bohaterowie złotych bajek"

  • Wyjście do kina na film pt: „Bóg nie umarł”

  • Konkurs na temat 25-lecia powstania "Solidarności"

  • Kinder+Sport 2015

  • Dziesiąta kolejka Ligi Gimnazjalnej

  • Rekrutacja do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum

Ciekawe spotkanie w bibliotece…

Uczennice klas piątych w czwartek (18 kwietnia) wraz z p. Beatą Dwornik wybrały się do biblioteki w Nowej Wsi na bardzo ciekawe zajęcia, które zostały przeprowadzone przez p. bibliotekarkę Justynę Motykę.

 

"Usiądź na moim miejscu” - spotkanie, dzięki któremu dziewczęta mogły w praktyce przekonać się, jakich trudności doświadczają osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnością przy korzystaniu z komputera i Internetu. Zajęcia zostały urozmaicone symulacjami: braku słuchu, ograniczonych zdolności motorycznych i symulacją braku wzroku. Pani Justyna zwracała uwagę na szczególne problemy życia codziennego osób dotkniętych chorobą stwardnienia rozsianego.

 

Program powstał w oparciu o scenariusz przygotowany przez Fundację Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo i nawiązywał do minionej akcji Tydzień z Internetem 2013 r.

 

To spotkanie w bibliotece na pewno zostanie jeszcze długo w pamięci uczennic.

Beata Dwornik