Dzisiaj jest piątek, 29 lipca 2016 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Prawdziwą wadą jest mieć wady i nie starać się ich poprawiać. "

Wycieczkowe wspomniena klasy 3B Gimanzjum

2 czerwca klasa IIIB Gimnazjum wyruszyła w ostatnią wspólną, dwudniową wyprawę tym razem do Zakopanego.  

Kółko informatyczne dla uczniów gimnazjum

Celem tych zajęć było pogłębianie wiedzy informatycznej, która sprzyja uczniom w ich ogólnym rozwoju, kształtowaniu umiejętności samodzielnego, logicznego myślenia oraz rozwijaniu zainteresowań i uzdolnień.

Przyjęcie uczniów klas pierwszych SP do szkolnej biblioteki

14 czerwca 2016 r. w obecności Dyrektora Szkoły p. Grzegorza Żaka, Wicedyrektor Szkoły p. Łucji Listwan odbyło się oficjalne przyjęcie uczniów klas I Szkoły Podstawowej do grona czytelników biblioteki szkolnej.

Zajęcia wyrównawcze z języka polskiego w 5b

Minął kolejny rok szkolny, a wraz z nim cotygodniowe zajęcia wyrównawcze z języka polskiego.

Projekt edukacyjny „Od tabliczki glinianej do książki elektronicznej”

„Habent sua fata libelli.” „I książki mają swój los.”   Projekt ukazujący dzieje książki zrealizowali Jakub Jończy i Gracjan Kuziów.  

szkolny kiermasz używanych podręczników

W środę 22.06.2016 r. w naszej szkole odbył się kiermasz używanych podręczników.

  • Wycieczkowe wspomniena klasy 3B Gimanzjum

  • Kółko informatyczne dla uczniów gimnazjum

  • Przyjęcie uczniów klas pierwszych SP do szkolnej biblioteki

  • Zajęcia wyrównawcze z języka polskiego w 5b

  • Projekt edukacyjny „Od tabliczki glinianej do książki elektronicznej”

  • szkolny kiermasz używanych podręczników

Ciekawe spotkanie w bibliotece…

Uczennice klas piątych w czwartek (18 kwietnia) wraz z p. Beatą Dwornik wybrały się do biblioteki w Nowej Wsi na bardzo ciekawe zajęcia, które zostały przeprowadzone przez p. bibliotekarkę Justynę Motykę.

 

"Usiądź na moim miejscu” - spotkanie, dzięki któremu dziewczęta mogły w praktyce przekonać się, jakich trudności doświadczają osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnością przy korzystaniu z komputera i Internetu. Zajęcia zostały urozmaicone symulacjami: braku słuchu, ograniczonych zdolności motorycznych i symulacją braku wzroku. Pani Justyna zwracała uwagę na szczególne problemy życia codziennego osób dotkniętych chorobą stwardnienia rozsianego.

 

Program powstał w oparciu o scenariusz przygotowany przez Fundację Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo i nawiązywał do minionej akcji Tydzień z Internetem 2013 r.

 

To spotkanie w bibliotece na pewno zostanie jeszcze długo w pamięci uczennic.

Beata Dwornik