Dzisiaj jest niedziela, 29 maja 2016 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Zastanów się raz, zanim coś dasz, dwa- zanim przyjmiesz i tysiąc zanim zażądasz.. "

Zmagania z językiem polskim uwieńczone sukcesem

Zmagania z językiem polskim – już po raz siódmy – odbyły się w Zespole Szkolno - Gimnazjalnym nr 1 w Kętach.  

Wycieczka klas trzecich SP do Kopalni Soli "Wieliczka"

Wczesnym rankiem we wtorek - 24 maja uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej wybrali się na wycieczkę klasową do Kopalni Soli w Wieliczce, aby uczestniczyć w programie "Odkrywamy Solilandię".

Wspólna sportowa zabawa

25 par w turnieju rodzinnym i aż 37 w turnieju mikstów rywalizowało w sobotę 21 maja w kęckiej hali OSiR w imprezie zorganizowanej przez klub, z którym współpracuje nasza szkoła - UMKS Kęczanin Kęty.

TURNIEJ VOLLEYMANIA

W dniu 19.05.2016 r. grupa młodzieży z naszej szkoły walczyła w turnieju mixtów siatkarskich klas V i VI na boisku Orlik w Kętach.

Uczniowie klas drugich SP na wycieczce

Rankiem 17 maja obudziliśmy się w pochmurny, zimny dzień. Ale uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej byli w doskonałych humorach. Na ten dzień mieli zaplanowaną wycieczkę na Czarny Groń w Rzykach.

Pokaz strażacki w naszej szkole

Pokaz sprzętu pożarniczego i ratownictwa medycznego zaprezentowała Ochotnicza Straż Pożarna z Nowej Wsi. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV – VI SP we wtorek, 17 maja 2016 r.

  • Zmagania z językiem polskim uwieńczone sukcesem

  • Wycieczka klas trzecich SP do Kopalni Soli "Wieliczka"

  • Wspólna sportowa zabawa

  • TURNIEJ VOLLEYMANIA

  • Uczniowie klas drugich SP na wycieczce

  • Pokaz strażacki w naszej szkole

Ciekawe spotkanie w bibliotece…

Uczennice klas piątych w czwartek (18 kwietnia) wraz z p. Beatą Dwornik wybrały się do biblioteki w Nowej Wsi na bardzo ciekawe zajęcia, które zostały przeprowadzone przez p. bibliotekarkę Justynę Motykę.

 

"Usiądź na moim miejscu” - spotkanie, dzięki któremu dziewczęta mogły w praktyce przekonać się, jakich trudności doświadczają osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnością przy korzystaniu z komputera i Internetu. Zajęcia zostały urozmaicone symulacjami: braku słuchu, ograniczonych zdolności motorycznych i symulacją braku wzroku. Pani Justyna zwracała uwagę na szczególne problemy życia codziennego osób dotkniętych chorobą stwardnienia rozsianego.

 

Program powstał w oparciu o scenariusz przygotowany przez Fundację Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo i nawiązywał do minionej akcji Tydzień z Internetem 2013 r.

 

To spotkanie w bibliotece na pewno zostanie jeszcze długo w pamięci uczennic.

Beata Dwornik