Dzisiaj jest wtorek, 01 grudnia 2015 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu. "

Spotkanie z Magdaleną Ba

W ostatni dzień listopada klasę IIB Gimnazjum - jako gość specjalny - odwiedziła niesamowita Magdalena Ba - absolwentka naszej szkoły i moja uczennica obecnie "kobieta orkiestra" w dziedzinie mody, tańca, fryzjerstwa, wizażu, stylizacji oraz założycielka i właścicielka własnej firmy o nazwie BA...

Olimpiada Malucha 2015

28 listopada (w sobotę) odbył się finał „Olimpiady Malucha” organizowanej przez Urząd Gminy w Kętach. Sportowe potyczki odbywały się w hali OSiR w Kętach.  

Gminny Program Profilaktyki

Z inicjatywy Urzędu Gminy w Kętach zostały w naszej szkole zorganizowane prelekcje na temat dopalaczy i związanych z nimi zagrożeń, dla uczniów klas 3 gimnazjum, dla nauczycieli i dla rodziców.

"Artystą być... 2015"

W dniu 25.11.2015 r. odbyły się konkursowe przesłuchania uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum w ramach projektu „Artystą Być..2015”, zorganizowanego przez Gminę Kety oraz Dom Kultury pod patronatem Burmistrza Gminy Kęty.

SU Szkoły Podstawowej: ZABAWA ANDRZEJKOWA

Andrzeju, Andrzeju, Prosimy dziś Ciebie, Pozwól nam zobaczyć, Co pisane nam w niebie.

„Książki naszych marzeń”

Szkoła Podstawowa otrzymała dotację z Ministerstwa Edukacji Narodowej na zakup książek w ramach programu „Książki naszych marzeń”.

  • Spotkanie z Magdaleną Ba

  • Olimpiada Malucha 2015

  • Gminny Program Profilaktyki

  • "Artystą być... 2015"

  • SU Szkoły Podstawowej: ZABAWA ANDRZEJKOWA

  • „Książki naszych marzeń”

Ciekawe spotkanie w bibliotece…

Uczennice klas piątych w czwartek (18 kwietnia) wraz z p. Beatą Dwornik wybrały się do biblioteki w Nowej Wsi na bardzo ciekawe zajęcia, które zostały przeprowadzone przez p. bibliotekarkę Justynę Motykę.

 

"Usiądź na moim miejscu” - spotkanie, dzięki któremu dziewczęta mogły w praktyce przekonać się, jakich trudności doświadczają osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnością przy korzystaniu z komputera i Internetu. Zajęcia zostały urozmaicone symulacjami: braku słuchu, ograniczonych zdolności motorycznych i symulacją braku wzroku. Pani Justyna zwracała uwagę na szczególne problemy życia codziennego osób dotkniętych chorobą stwardnienia rozsianego.

 

Program powstał w oparciu o scenariusz przygotowany przez Fundację Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo i nawiązywał do minionej akcji Tydzień z Internetem 2013 r.

 

To spotkanie w bibliotece na pewno zostanie jeszcze długo w pamięci uczennic.

Beata Dwornik