Dzisiaj jest sobota, 25 kwietnia 2015 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Siedemnastu. Wszyscy uzbrojeni po zęby. Siedemnastu, ale kto by ich tam liczył?. "

Pozalekcyjny wyjazd do kina

W sobotę – 18 kwietnia, 26 uczniów klas I - VI ze Szkoły Podstawowej wyjechało do Planet Cinema w Oświęcimiu na animowaną komedię w 3D pt. „Dom”.

Wizyta niecodziennego gościa

Rafael Andrade, bo tak ma na imię młody człowiek - rodowity Brazylijczyk, mieszkaniec Rio de Janeiro, który w poniedziałek (20 kwietnia) odwiedził naszą szkołę, aby pokazać nam kawałek swojego pięknego kraju, poprzez taniec.

Ludzie ludziom zgotowali ten los” - ciekawe spotkanie

W związku z obchodzonym 19 kwietnia Dniem Pamięci o Holocauście klasy III gimnazjum zaprosiły na spotkanie p. Annę Szczupak – przewodnika w Muzeum Auschwitz – Birkenau.

Dzień Pamięci o Holokauście

List Ministra Edukacji Narodowej, Pani Joanny Kluzik-Rostkowskiej, dotyczący Dnia Pamięci o Holokauście i przeciwdziałaniu zbrodniom przeciwko ludzkości, który obchodzony jest 19 kwietnia - w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Projekt edukacyjny za nami!

Wszyscy uczniowie w drugiej klasie gimnazjum mają obowiązek wziąć udział w projekcie edukacyjnym.

Otwarte dyktando „ojczysty-polski-mój” 2015

Uczniowie naszego Zespołu 14 kwietnia 2015r. wzięli udział w otwartym dyktandzie w ramach projektu „ojczysty-polski-mój” 2015.

  • Pozalekcyjny wyjazd do kina

  • Wizyta niecodziennego gościa

  • Ludzie ludziom zgotowali ten los” - ciekawe spotkanie

  • Dzień Pamięci o Holokauście

  • Projekt edukacyjny za nami!

  • Otwarte dyktando „ojczysty-polski-mój” 2015

Ciekawe spotkanie w bibliotece…

Uczennice klas piątych w czwartek (18 kwietnia) wraz z p. Beatą Dwornik wybrały się do biblioteki w Nowej Wsi na bardzo ciekawe zajęcia, które zostały przeprowadzone przez p. bibliotekarkę Justynę Motykę.

 

"Usiądź na moim miejscu” - spotkanie, dzięki któremu dziewczęta mogły w praktyce przekonać się, jakich trudności doświadczają osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnością przy korzystaniu z komputera i Internetu. Zajęcia zostały urozmaicone symulacjami: braku słuchu, ograniczonych zdolności motorycznych i symulacją braku wzroku. Pani Justyna zwracała uwagę na szczególne problemy życia codziennego osób dotkniętych chorobą stwardnienia rozsianego.

 

Program powstał w oparciu o scenariusz przygotowany przez Fundację Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo i nawiązywał do minionej akcji Tydzień z Internetem 2013 r.

 

To spotkanie w bibliotece na pewno zostanie jeszcze długo w pamięci uczennic.

Beata Dwornik