Dzisiaj jest piątek, 12 lutego 2016 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Potykając się można zajść daleko; nie wolno tylko upaść i nie podnieść się. "

„KinoSzkoła”

W dniu 9.02.2016 r. uczniowie klas: IVa, IVb, Va,Vb oraz VIb uczestniczyli w kęckim Domu Kultury w projekcji filmu pt. „Mecz życia”, w ramach Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej „KinoSzkoła”.  

Pomóżmy zwierzętom z oświęcimskiego schroniska

Młodzieżowa Rada Miejska organizuje zbiórkę międzyszkolną dla Powiatowego schroniska dla zwierząt w Oświęcimiu.

Wyniki OGÓLNOPOLSKIEGO DYKTANDA (NIE TYLKO) DLA MISTRZÓW

14 grudnia 2015 r. przeprowadzone zostało w naszej szkole ogólnopolskie Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów.  

Zajęcia na basenie

Pierwszoklasiści w drugim półroczu rozpoczęli w ramach lekcji wychowania fizycznego wyjazdy na basen.

ARTYKUŁ W „GOŚĆIU NIEDZIELNYM”

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego z dnia 7 lutego ukazał się artykuł o wizycie naszych uczennic z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz Dnia Chorego w Śląskim Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji „Ad – Finem” im. Księżnej Marii Krystyny Habsburg.

Warsztaty edukacyjne dla uczniów z klas trzecich Gimnazjum

W środę 13 stycznia uczniowie klasy IIIA i IIIB gimnazjum w ramach zajęć dotyczących orientacji pro-zawodowej mieli okazję uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez PZ nr10 SME im. M. Kopernika w Kętach.

  • „KinoSzkoła”

  • Pomóżmy zwierzętom z oświęcimskiego schroniska

  • Wyniki OGÓLNOPOLSKIEGO DYKTANDA (NIE TYLKO) DLA MISTRZÓW

  • Zajęcia na basenie

  • ARTYKUŁ W „GOŚĆIU NIEDZIELNYM”

  • Warsztaty edukacyjne dla uczniów z klas trzecich Gimnazjum

Ciekawe spotkanie w bibliotece…

Uczennice klas piątych w czwartek (18 kwietnia) wraz z p. Beatą Dwornik wybrały się do biblioteki w Nowej Wsi na bardzo ciekawe zajęcia, które zostały przeprowadzone przez p. bibliotekarkę Justynę Motykę.

 

"Usiądź na moim miejscu” - spotkanie, dzięki któremu dziewczęta mogły w praktyce przekonać się, jakich trudności doświadczają osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnością przy korzystaniu z komputera i Internetu. Zajęcia zostały urozmaicone symulacjami: braku słuchu, ograniczonych zdolności motorycznych i symulacją braku wzroku. Pani Justyna zwracała uwagę na szczególne problemy życia codziennego osób dotkniętych chorobą stwardnienia rozsianego.

 

Program powstał w oparciu o scenariusz przygotowany przez Fundację Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo i nawiązywał do minionej akcji Tydzień z Internetem 2013 r.

 

To spotkanie w bibliotece na pewno zostanie jeszcze długo w pamięci uczennic.

Beata Dwornik