Dzisiaj jest piątek, 21 października 2016 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Nigdy nie wiemy, co jest, a co nie jest twórczością. "

Z wizytą u Miziołka

19 października uczniowie klas IV- VI SP obejrzeli w Domu Kultury w Kętach spektakl pt. ,,Dynastia Miziołków’’ przygotowany przez aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie.

Czyje to buty...?

Kiedy zimny i deszczowy październik zawitał w progi naszych domów, zaczęliśmy myśleć o Dniu Nauczyciela. I w tym roku nie mogło zabraknąć dobrej zabawy.

Magdalena Rodak odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej

Podczas uroczystej gali, zorganizowanej w dniu 19 października 2016 r. w Sali Rycerskiej na Zamku w Suchej Beskidzkiej, Pani Magdalena Rodak została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Spotkanie z baśniami braci Grimm

W dniu 19 października uczniowie klas I-III SP udali się na pierwsze w tym roku szkolnym przedstawienie teatralne. Spektakl przygotował Teatr Współczesny z Krakowa.

Udział naszych uczniów w gminnych obchodach Dnia Edukacji Narodowej

Tegoroczna gminna uroczystość Dnia Komisji Edukacji Narodowej obyła się 13 października 2016r. w restauracji Relax w Kętach.

Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie pierwszoklasistów

Dobry nauczyciel może zmienić świat. To piękne hasło przyświecało szkolnym obchodom Dnia Edukacji Narodowej, które odbyły się 12.10.2016 r. Nasza społeczność szkolna miała tego dnia wiele powodów do radości, ale jednym z najważniejszych był fakt, że właśnie wtedy odbyło się uroczyste ślubowanie ucz...

  • Z wizytą u Miziołka

  • Czyje to buty...?

  • Magdalena Rodak odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej

  • Spotkanie z baśniami braci Grimm

  • Udział naszych uczniów w gminnych obchodach Dnia Edukacji Narodowej

  • Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie pierwszoklasistów

Ciekawe spotkanie w bibliotece…

Uczennice klas piątych w czwartek (18 kwietnia) wraz z p. Beatą Dwornik wybrały się do biblioteki w Nowej Wsi na bardzo ciekawe zajęcia, które zostały przeprowadzone przez p. bibliotekarkę Justynę Motykę.

 

"Usiądź na moim miejscu” - spotkanie, dzięki któremu dziewczęta mogły w praktyce przekonać się, jakich trudności doświadczają osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnością przy korzystaniu z komputera i Internetu. Zajęcia zostały urozmaicone symulacjami: braku słuchu, ograniczonych zdolności motorycznych i symulacją braku wzroku. Pani Justyna zwracała uwagę na szczególne problemy życia codziennego osób dotkniętych chorobą stwardnienia rozsianego.

 

Program powstał w oparciu o scenariusz przygotowany przez Fundację Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo i nawiązywał do minionej akcji Tydzień z Internetem 2013 r.

 

To spotkanie w bibliotece na pewno zostanie jeszcze długo w pamięci uczennic.

Beata Dwornik